پاتوق استیک تهران

ممد استیک پاتوق عشاق استیک در تهران است. تیم ممد استیک که از خوشنام‌ترین رستوران‌دارها و آشپزهای تهران تشکیل شده، اولین شعبه‌اش را در سال ۱۳۹۵ در مجموعه آ.اس.پ افتتاح کرد. ترکیب این تیم از همکاری افراد باسابقه، جوان، کارکشته و پرشور شکل گرفته و از همان ابتدا سروصدای زیادی کرد و توانست بین استیک‌بازها طرفداران سفت و سختی پیدا کند.

تیم ممد استیک برای کسب تجربه در سطح حرفه‌ای، یک دوره‌ی آموزشی را در خارج از کشور گذراندند تا به استانداردهای روز دنیا مسلط شده و باکیفیت‌ترین خدمات رو به استیک‌بازها ارائه کنند. این کار سطح استاندارد ممد استیک را بالا برده و باعث شده تا استیک‌هایی تهیه کنیم که مزه آنها طبیعی باشد و با استایل خاص ممد استیک پخت و سرو می‌شوند.

تهیه گوشت تا یخچال ممد استیک

در اولین مرحله برای طبخ استیک، گوشت گوساله و بره، توسط قصاب ارشد ممد استیک انتخاب شده، بُرش می‌خورد و در یخچال‌های مخصوص که در فضای رستوران قرار دارد، به سرآشپز و تیم ممد استیک تحویل داده می‌شود. گوشت یخ زده برزیلی در ممّد استیک جایی ندارد. زیرا گوشت کهنه بافت خود را از دست داده و برای تهیه استیک مناسب نیست. در شعبه‌های ممد استیک شما می‌توانید گوشت‌ها را پیش از آماده‌سازی و طبخ در یخچال‌هایی که داخل سالن قرار دارند ببینید تا کیفیت و تازگی استیک‌ها را به چشم خود ببینید.

یک بُرش تازه
انتخاب نوع گوشت و بُرش مخصوص، باعث می‌شود تا مطمئن باشیم که همه استیک‌ها بافت و شکل متناسب و یکسانی دارند.
گریل مطابق میل شما
استیک‌ها طبق نظر مشتری گریل شده و در صورت علاقه، امکان گریل و سرخ شدن مجدد دارند تا به میزان پختگی و طعم موردعلاقه مشتری برسد. ما تلاش می‌کنیم تا همیشه یک سبک پخت را رعایت کنیم. سبکی که بهترین بوده و شکل و طعم و لذت گوشت را حفظ کند.
برگر گوشت خالص
ممد برگر هم از گزینه‌های پرطرفدار ماست. یک برگر با گوشت خالص، بدون گوجه و خیارشور. که با گوشت طعم‌دار شده، ادویه مخصوص ممد استیک، پنیر دوبل و نان تازه تهیه شده که روی چدن همراه با برگر گریل می‌شود.

سرو خاص و جادویی ممد استیک

ممد اسپشیال راز این رستوران است. ۴۰۰ گرم فیله گوساله برش خورده را در ظرف چدنی داغ داغ که با کره پوشانده شده می‌اندازیم تا تفت بخورد، سپس یک نان را در ظرف خرد کرده و بر روی میز مشتری سرو می‌کنیم. ممد اسپشیال هم از غذاهایی هست که در حضور میز مشتری آماده می‌کنیم تا جشنواره‌ای از حرارت و مزه برای استیک‌بازها به راه بیندازیم.
همه‌ی استیک‌ها و غذاها روی سطح گریل و یا در بشقاب چدنی در حضور مشتری، طبخ می‌شوند تا طعم اصلی گوشت و ادویه و جادوی آشپزها حفظ بشود.

استیک‌های ما به سبک اصیل‌ و طبیعی خود که در دنیا رایج است پخته می‌شوند، تا طعم حقیقی و لذیذ خود گوشت حفظ بشود. کافس (دنده یونانی)، ممد اسپشیال و سوشی گوشت روی میز جلوی مشتری گریل می‌شوند تا گوشت موقع سرو گرم و تازه باشد.

طعم واقعی گوشت و استیک

ممد استیک اولین خانه استیک تهران است که گوشت غذاها را بدون هیچگونه سُس و یا مواد افزودنی، و تنها با استفاده از نمک دریایی طبخ کرده و به طرفداران استیک عرضه می‌کند.
گوشت همیشه در تازه‌ترین حالت، بدون هرگونه چربی‌های اضافی به دقت انتخاب شده، تا لذیذترین مزه را داشته باشد.
سرآشپز با دستورپخت‌های خاص خود انواع متنوعی از استیک را تدارک می‌بیند که در نوع طبخ و طعم کاملا بی‌نظیر است. منوی ما متنوع چیده شده تا انواع سلیقه‌های استیک را پوشش بدهد.

ساید دیش و سوشی گوشت

پیش‌غذا بخش اولیه پذیرایی در ممد استیک است. ساید دیش ممد که همه طرفدارش هستند، از چهار قسمت تشکیل شده: پوره سیب‌زمینی، سیب‌زمینی سرخ‌کرده (مَش پتیتو)، پاستا و اسفناج تازه. سایدرها مجانی تا زمان آماده شدن سفارش بر روی میز قرار می‌گیرند و به دلخواه مشتری قابل شارژ هستند. ترکیب این مزه‌ها شما را برای استقبال از یک استیک لذیذ آماده می‌کند.

بشقاب سبزیجات و سالاد مخصوص ممد استیک

سالاد سبزیجات مخصوص ممد استیک هم ساده اما خاص است. سرکه بالزامیک خالص، آب انار، پنیر لیقوان و گردو که همیشه طرفداران خاص خود را دارند. علاوه براین، بشقاب سبزیجات هم هست، یک بشقاب از انواع مختلف سبزیجات فصل که گریل شده و در ظرف چدنی سرو می‌شوند.

فضای دوستانه و لوکس

ممد استیک همیشه بهترین‌ها را در اختیار دارد. و بر این اساس، کیفیت رو معیار همیشگی خودش قرار داده. ما هم برترین خانه استیک تهران هستیم، و هم دوست شما. دیزاین ممد استیک، آشپزها و پرسنل و نورپردازی در راستای راحتی و صمیمیت دوطرفه طراحی و اجرا شده‌اند.

ممد استیک اعتقاد دارد غذا باید به بهترین شکل ارائه شود. به همین خاطر تمام شرایط غذایی و محیطی را در بالاترین استاندارد فراهم می‌کند تا شما تجربه‌ای بی‌نظیر از استیک در خاطرتان داشته باشید.